Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Късни голове оставиха Реал Мадрид близо до Атлетико (видео)

Защитаващият титлата си Реал Мадрид надви с 2:0 Осасуна като домакин в мач от 34-ия кръг на испанското първенство. В 76-ата минута Едер Милитао с глава реализира първото попадение за столичани, а в 80-ата Каземиро бе точен за 2:0. "Белите" излязоха на "Алфредо Ди Стефано" и с мисъл за предстоящия в сряда в Лондон мач-реванш от полуфиналите на Шампионската лига с Челси (1:1 в първата среща). Победата тази вечер позволи на водения от Зинедин Зидан тим отново да се доближи само на 2 точки до лидера в класирането на Ла Лига Атлетико Мадрид, който постигна по-рано днес драматичен успех с 1:0 срещу Елче и е със 76 точки. Осасуна пък е в златната среда на таблицата - 11-а позиция с 40 точки.

Серхио Рамос, Даниел Карвахал, Лукас Васкес, Ферлан Менди и Федерико Валверде бяха извън състава на "лос меренгес" за двубоя тази вечер. Белгиецът Еден Азар започна от първата минута тази вечер и действаше зад намиращия се на върха на атаката Карим Бензема, а в предни позиции за Реал Мадрид бяха още Марко Асенсио и Винисиус Жуниор. Младият Антонио Бланко бе получил доверието на Зинедин Зидан в халфовата линия, а опитните Тони Кроос и Лука Модрич изгледаха цялата среща от скамейката на резервите. През втората част за Реал Мадрид в игра се появиха младоците Мигел Гутиерес и Серхио Арибас. Роберто Торес, Чими Авила и Рубен Гарсия пък бяха оформили нападателното трио на гостите от Памплона.

Атлетико Мадрид си поигра с огъня, но някак оцеля след драматичен завършек срещу Елче (видео)

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В третата минута Еден Азар направи хубав индивидуален пробив, но той завърши с много неточен шут. Малко след това имаше разбъркване пред вратата на Серхио Ерера, но до точен удар на футболист в бял екип не се стигна. В 14-ата минута Каземиро пробва да изненада Ерера с удар от доста далечно разстояние, като не му достигна малко точност. После пък Марко Асенсио стреля към вратата на Осасуна, но топката отново излезе в аут.

В 20-ата минута Едер Милитао едва не си отбеляза комичен автогол. Бразилският централен защитник реши да върне топката на вратаря Тибо Куртоа, но не го направи по най-сполучливия начин и затрудни белгийския страж, който все пак не позволи кълбото да се озове в мрежата. Три минути по-късно Куртоа отново трябваше да показва, че следи внимателно играта и се намеси добре след коварно центриране отляво, превърнало се по-скоро във въртелив удар. Секунди по-късно пък имаше интересна ситуация пред вратата на Осасуна, като Карим Бензема пробва труден удар от въздуха, който не намери целта.

В 26-ата минута Серхио Ерера направи чудесно спасяване след удар от въздуха от близко разстояние на Еден Азар. Секунди след това стражът на Осасуна показа още по-блестяща реакция,  този път след опасен удар с глава на Едер Милитао. В 29-ата минута Милитао отново тества Ерера с удар с глава, а стражът пак бе повече от стабилен, като улови топката на голлинията. Не след дълго и Винисиус Жуниор застраши вратата на Осасуна, но ударът му беше неточен.

В последните секунди на първата част Чими Авила с прекрасен удар с глава изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа, но попадението правилно бе отменено заради засада на нападателя на Осасуна.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Девет минути след почивката Йон Монкайова отправи изстрел извън наказателното поле към вратата на Тибо Куртоа, но белгийският страж парира, а малко след това Едер Милитао нанесе зрелищен, но неточен удар към вратата на Осасуна след центриране от фаул.

Кой ще стане шампион на Испания? Големите мачове до края и програмата на претендентите

В 67-ата минута току-що появилият се в игра за Реал Мадрид Родриго отправи много хубав диагонален удар по земя към вратата на Ерера и топката мина на сантиметри встрани от десния страничен стълб.

В 76-ата минута Едер Милитао за пореден път тази вечер застраши вратата на Осасуна и този път това доведе до гол. След центриране от ъглов удар на резервата Иско бразилският бранител стреля по великолепен начин с глава и насочи топката по неспасяемо за Ерера до левия страничен стълб.

Четири минути по-късно Каземиро направи резултата 2:0, като го стори по по-скоро малко случаен начин. Бензема напредна в половината на гостите и подаде добре към нахлулия в наказателното поле Каземиро, бразилецът вероятно се опита да овладее топката, но се получи неочаквано ефективен удар, който изненада Ерера и топката се оплете в мрежата.

В 87-ата минута Иско бе много близо до гол, след като показа техника в наказателното поле на гостите, но фалцовият му изстрел мина на сантиметри встрани от целта. Това беше и последният интересен момент в двубоя, който в крайна сметка завърши по успешен за "лос бланкос" начин след късните голове на Едер Милитао и Каземиро.