Реал Сосиедад пречупи десетима от Елче (видео)

Реал Сосиедад победи с 2:0 Елче и се утвърди на петото място в Ла Лига, даващо право на участие в евротурнирите. Баският тим, който неотдавна спечели Купата на краля за изминалия сезон, стигна до успеха с голове на Ариц Елустондо в 72-ата минута и Микел Оярсабал в добавеното време.

Гостите играха почти цял мач в намален състав, след като Раул Гути получи червен картон още в 11-ата минута. Загубата попречи на Елче да се измъкне от зоната на изпадащите. Отборът е 19-и в подреждането с 30 точки, колкото има и Уеска. Последен с 26 точки е Ейбар.

Червеният картон на Гути беше показан за нарушение срещу Андони Горосабел. Съдията Адриан Кордеро Вега прегледа ситуацията с помощта на ВАР и реши да изгони футболиста на гостите. До почивката Реал Сосиедад създаде няколко добри положения за гол, а попадение на Начо Монреал беше отменено заради засада.

Аржентинският страж на Елче Паул Гасанига имаше основна заслуга за запазването на нулевото равенство чак до 72-ата минута. Тогава Аднан Янузай центрира от корнер, а Елустиндо се извиси и с глава отбеляза първия си гол през настоящия сезон.

Интригата остана жива до втората минута на добавеното време, когато баските организираха бърза контра. Йон Баутиста намери непокрития Микел Оярсабал и звездата Реал Сосиедад прати топката в мрежата с прецизен удар под гредата.

В следващия кръг "Чури урдин" ще гостува на Атлетико Мадрид, а Елче ще посрещне Алавес в мач, който на всяка цена трябва да спечели.