Атлетико Мадрид си поигра с огъня, но някак оцеля след драматичен завършек срещу Елче (видео)

Атлетико Мадрид победи Елче с 1:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Маркос Йоренте стана автор на единственото попадение в двубоя в 23-ата минута, а тъкмо той предизвика и дузпа в полза на домакините в самия край. Фидел обаче уцели греда при изпълнението на наказателния удар и тимът на Диего Симеоне оцеля. Столичани контролираха развоя на мача през първото полувреме, а донякъде и през второто, но пасивността им през вторите 45 минути можеше да им изиграе много лоша шега в края. Все пак Атлетико остава на върха в класирането с вече 76 точки. Реал Мадрид и Барселона са с по 71, като тепърва ще изиграят срещите си от кръга, а Севиля е на четвърта позиция със 70 точки, като също е с мач по-малко от Атлетико към момента. Елче заема 18-о място с 30 точки.

В 12-ата минута пред Луис Суарес се откри прекрасен шанс за гол, но уругваецът направи сериозен пропуск. 34-годишният нападател направи отлична комбинация с аржентинеца Анхел Корея, който го изведе с пета в доста опасна за противника позиция в наказателното поле. Суарес потърси изстрел в близкия на стража ъгъл, но не уцели вратата.

В 16-ата минута Суарес този път опъна мрежата зад вратаря Пауло Гасанига. Ветеранът вкара гол на празна врата от съвсем близко разстояние след пас на Маркос Йоренте, но попадението на "дюшекчиите" бе отменено заради засада.

В следващите минути гостите на няколко пъти тестваха Гасанига, който трябваше да прави спасявания, но до гол не се стигаше.

Голът все пак бе отбелязан в 23-ата минута, като този път всичко бе в рамките на правилата. Яник Ферейра Караско проби отляво и подаде много добре към намиращия се до точката за изпълнение на дузпа Маркос Йоренте. Халфът стреля към вратата, топката се отклони от ръцете на футболист на Елче и попадна във вратата - 0:1.

В последните секунди на първата част мадридчани получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Диего Гонсалес след удар на Анхел Корея. Реферът Марио Мелеро Лопес прегледа ситуацията по-внимателно с помощта на ВАР и отмени първоначалното си решение, като това бе сякаш по-скоро правилното развитие на нещата, тъй като изглеждаше, че топката първо се удря в корема на Гонсалес и после среща ръката му, а и разстоянието между футболиста на Елче и Корея бе доста късо.

Второто полувреме бе доста скучно като цяло и футболистите на Диего Симеоне заложиха на по-дефанзивните действия, стремейки се по-скоро да запазят крехката си преднина в резултата. Домакините бяха по-активни през втората част, а в 63-ата минута за втори път в срещата бе отменен поради засада гол на Луис Суарес.

В 86-ата минута Антонио Бараган не успя да накаже грешка в отбраната на Атлети и пропусна златен шанс за 1:1, а в самия край на мача домакините имаха още по-добра възможност да избегнат поражението. В последната минута Йоренте бе напът да се превърне от герой в антигерой за мадридчани. След центриране от фаул халфът полетя във въздуха и игра с ръка, а реферът бе категоричен - дузпа за Елче. Зад топката застана капитанът на домакините Фидел, но ударът му срещна десния страничен стълб на Ян Облак, като трябва да се отбележи, че словенският страж отгатна посоката на изстрела и се хвърли в правилния ъгъл.

Така или иначе Елче не се възползва от подаръка на Атлетико и "дюшекчиите" взеха много ценни три точки в борбата за титлата, докато за Елче заплахата от изпадане в по-долната дивизия става все по-голяма.