Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Щутгарт не позволи на Аугсбург да диша спокойно (видео)

Щутгарт победи с 2:1 Аугсбург в първи мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Филип Фьорстер и Саша Каладжич бяха точни за "швабите", а Флориан Нидерлехнер вкара гола за гостите. Щутгарт изпревари Фрайбург и заема 9-о място в класирането, докато Аугсбург е 13-и и само на три точки на зоната на изпадащите.

Аугсбург игра силно, но си тръгна с празни ръце от "Мерцедес-Бенц Арена". Това е трета поредна загуба за баварския тим, който в следващия кръг приема Вердер (Бремен), а в последния мач от сезона гостува на шампиона Байерн (Мюнхен).

Добрата форма на Херта (Берлин) и Майнц 05 задължаваше Аугсбург да търси поне точка от днешния двубой. Щутгарт пък искаше да прекъсне серията си от 4 поредни загуби и излезе напред в 11-ата минута след хитро отиграване на Каладжич и безпощаден завършек на Фьорстер

Последва натиск на Аугсбург и няколко блестящи намеси на вратаря на домакините Фабиан Бредлов. В началото на второто полувреме отново Аугсбург доминираше. В 59-ата минута перфектна контраатака завърши с гол на Нидерлехнер за 1:1.

Аугсбург потърси победата, но в 74-ата минута двама защитници изгледаха как Каладжич необезпокояван стига до центрираната от Дарко Чурлинов топка и я праща в мрежата. В добавеното време Даниел Калиджури пропусна да донесе поне точката на Аугсбург.

"Играхме качествен футбол, но не реализирахме положенията си. Две грешки в защита ни провалиха. Ако покажем същото ниво и срещу Вердер, със сигурност ще спечелим", коментира след мача наставникът на гостите Маркус Вайнцирл.