РБ Лайпциг не предаде титлата на Байерн

РБ Лайпциг намали разликата до лидера Байерн (Мюнхен) на седем точки, след като спечели с 2:0 домакинството си на Щутгарт. Вчера баварците загубиха от Майнц, но при загуба на Лайпциг можеше още днес да станат шампиони.

Тимът на Юлиан Нагелсман започна уверено, а в 14-ата минута беше с човек повече. Халфът на гостите Науиру Ахамада получи червен картон за нарушение срещу Хайдара. Първоначално съдията извади жълт картон, но след разглеждане на ситуацията го изгони. Това улесни задачата на домакините, които доминираха до почивката. Най-добрите възможности се откриха пред Нкунку, но Кобел на два пъти отрази ударите му.

Лайпциг откри резултата в самото начало на второто полувреме. Хайдара засече с глава центриране на Олмо и не остави шансове на вратаря. Домакините продължиха да създават положения, но и да ги пропускат. Стражът на Щутгарт Кобел направи серия от спасявания, но нямаше какво да направи в 67-ата минута, когато Форшберг се разписа от дузпа.