Барти се класира за полуфиналите в Мадрид

Ашли Барти се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в Мадрид с награден фонд 2.5 милиона евро. Лидерката в световната ранглиста се наложи трудно с 6:1, 3:6, 6:3 срещу Петра Квитова.

Австралийката лесно взе аванс след първата част, след като на два пъти спечели подаването на чешката тенисистка, поставена под номер девет в схемата. Квитова се върна в двубоя след пробив във втория гейма на втората част, но Барти отново поведе с 4:2 в последния сет и се поздрави с краен успех при четвъртия си мачбол след 111 минути на корта.

На полуфиналите лидерката в основната схема Ашли Барти ще играе срещу представителката на домакините Паула Бадоса, победила с 6:4, 7:5 осмата поставена Белинда Бенчич (Швейцария). Рускинята Анастасия Павлюченкова победи трудно със 7:6 (4), 7:6 (2) чехкинята Каролина Мухова и също ще участва в предпоследната фаза от турнира в испанската столица.

Съперничка на Павлюченкова ще бъде петата поставена Арина Сабаленка от Беларус. Тя отстрани Елизе Мертенс, номер 13 в схемата, след успех с 6:1 и отказване на белгийката при 4:0 във втората част.