Ашли Барти се класира за четвъртфиналите на турнира в Мадрид

Водачката в схемата Ашли Барти (Австралия) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 2.5 милиона евро.

Номер 1 в света Барти победи шампионката от "Ролан Гарос" Ига Швьонтек (Полша) със 7:5, 6:4 за 1:42 часа.

Полякинята поведе с 3:0 в началото на мача, след което Барти направи два пробива и спечели първата част със 7:5.

Във втория гейм австралийката взе подаването на съперничката си в третия гейм и затвори срещата с втория си мачбол.

Следващата съперничка на Барти ще бъде трикратната шампионка Петра Квитова (Чехия).

Представителката на домакините Паула Бадоса също продължава на четвъртфиналите след успех над Анастасия Севастова (Латвия) с 6:7(0), 7:6(3), 6:0 за 2:36 часа.

Двете изиграха страхотни първи два сета, но в третия Бадоса направи три пробива и не даде нито гейм на Севастова.