Рилски спортист се измъкна от ада и поведе на Академик Пловдив в полуфиналната серия

Рилски спортист победи с 89:84 (18:10, 24:28, 24:20, 23:26) Академик Пловдив като домакин на старта на полуфиналите в НБЛ. Така тимът от Самоков поведе с 1-0 успеха в плейофината серия. Играе се до три победи от пет мача, а вторият сблъсък между двата отбора ще бъде на 7 май (петък) отново в „Арена Самоков“.

Начело на Рилецо застана помощник-треньорът на тима Любомир Киров, замествайки старши-треньора Людмил Хаджистотиров, който отсъстваше заради здравословен проблем. Това обаче не оказа влияние върху доброто представяне на домакините, които бързо набраха инерция в срещата и позволиха на съперника си само да намали разликата, но не и да обърне резултата в своя полза.

В последната част на срещата обаче Рилски спортист се измъкна на косъм, след като гостите от Пловдив намалиха пасива си само на 1 точка (84:85) 1:11 минути преди сирената. В крайна сметка играта на нерви и тактическо надлъгване беше спечелена от домакините.

Брендън Браун беше най-резултатен за Рилецо с 26 точки, по 12 вкараха Павлин Иванов и Алекс Симеонов, а по 10 добавиха Трей Портър и Нико Карвачо. За Академик Пловдив по 17 точки нанизаха Джахий Карсън и Обрад Томич, а с 12 приключи Йере Вучица.