100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Христо Захариев: Няма да се отпускаме

Крилото на Левски Лукойл Христо Захариев даде мнението си за победата над Балкан с 80:70 в мач №1 от полуфиналната серия в НБЛ. Ето какво сподели стрелецът на "сините" пред Max Sport 2:

Левски Лукойл изтръгна предимство във войната с Балкан (видео)

"Като за първи мач беше много трудно. През първото полувреме играхме добре, като изключим това, че ни взеха много борби и ни вкарваха точки от втори шанс. В третата част започнахме малко по-пасивно и те за две минути успяха да се върнат в мача и да стопят разликата. В последния период обаче успяхме да покажем характер и да си спечелим мача вкъщи.

Балкан игра много агресивно и успя да ни развали тайминга и спейсинга и оттам не успяхме да си организираме играта добре. Със сигурност няма да се отпускаме, защото те няма да се предадат. Това е само един мач. Серията е дълга, утре ще си направим анализите и се надявам да изчистим грешките за втория мач", каза Захариев, който приключи с 14 точки.