Господинов дебютира за U17 на Верона

Българският юношески национал Петър Господинов изигра първия си мач за 17-годишните на италианския Верона при домакинското равенство 2:2 с Бреша. Мачът беше от третия кръг на втората фаза на първенството U17 на Италия. Петър Господинов беше единствен в състава на веронци, който е роден през 2005 година. Всички останали са 2004-и набор. Това е първа среща за несебърлията в тази формация, след като досега играеше със своите връстници U16.

Домакините от Верона поведоха с 1:0, след като преди почивката отбелязаха едно попадение с хубава атака отляво. В 68-ата минута резултатът беше удвоен, но в 75-ата и 83-ата минута гостите от Бреша успяха да стигнат до 2:2.

"Много тежък и физически мач, но съм доволен от играта си", заяви Петър Господинов. Той беше регистриран в средата на април във Верона и веднага намери място в отбора. Преди това в България е играл най-напред и най-дълго за Черноморец (Бургас), след което преминава през Нефтохимик, Спартак 1919 (Плевен) и Пирин (Благоевград).