Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Рома продължава да затъва (видео)

Отборът на Рома продължава да затъва, след като допусна загуба с 0:2 в гостуването си на Сампдория от 34-ия кръг на Серия "А". След този двубой "Вълците" са в серия от 6 поредни мача във всички турнири без победа на сметката си - 2 равенства и 4 поражения. Така възпитаниците на Пауло Фонсека могат доста да се притесняват за 7-ото си място, което им дава право на участие в Лига Европа. Столът на наставника пък все по-сериозно започва да се клати.

И късметът не бе на страната на гостите в този двубой, тъй като два техни гола бяха отменени заради засади, а те пропуснаха и дузпа.

Рома можеше да поведе в 27-ата минута, когато Хенрих Мхитарян с прекрасен пас изведе Един Джеко зад защитата, а той отбеляза, но бе в засада и голът не бе признат.

В самия край на първата част Сампдория откри резултата. Домакините се възползваха от грешка при изнасянато на топката, Мортен Торсби отне и изведе Адриен Силва, който останал очи в очи с вратаря вкара за 1:0.

В 66-ата минута резултатът бе удвоен. Якуб Янкто получи пас зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:0.

Рома опита да реагира бързо и в 68-ата минута отбеляза гол чрез Борха Майорал, който обаче отново не бе зачетен заради милиметри засада на Един Джеко в хода на атаката.

В 70-ата минута гостите си спечелиха и дузпа за игра с ръка на Адриен Силва, но ударът на Джеко от бялата точка бе спасен от вратаря.

Това като че ли окончателно уби устрема на "Вълците", които се примириха със загубата. След този успех Сампдория събра актив от 45 точки и заема 9-ото място в класирането. Рома пък засега удържа 7-ата си позиция с 55 точки, но е само с 2 повече от 8-ия Сасуоло.