Мач №10 в елита на Испания за Емил Стоилов

Баскетболният отбор на Естудиантес инкасира седмата си поредна загуба в елита на Испания. В двубой от 35-ия кръг Емил Стоилов и съотборниците му допуснаха очаквано поражение от фаворита Валенсия със 100:89 (34:29, 18:23, 24:21, 24:15) като гости в "Ла Фонтета".

Естудиантес остава на 17-ото място в класирането с актив от 9 победи и 25 загуби, като продължава да стои на ръба на изпадането от Лига Ендеса. 18-ият Билбао е с баланс от 7-24, а последният Гипускоа е със 7-25. От елита изпадат последните два тима.

Валенсия пък се настани за кратко на четвъртото място с 22-11, изпреварвайки състава на Баскония, който е с два мача по-малко от валенсианци с 22-9.

След дълго отсъствие от игра Емил Стоилов най-сетне получи игрово време от старши треньора Жота Куспинера. 19-годишният български център записа своя мач №10 в най-силното първенство в Европа, след като прекара 1 минута на паркета срещу Валенсия.

Боян Дублевич бе най-резултатен за "портокалите" с 22 точки, Никола Калинич наниза 19, Сам Ван Росом вкара 18, а Луи Лабейри и Дерик Уилямс допълниха с по 12 и 10 точки.

За Естудиантес Никола Джуришич отбеляза 24 точки, Виктор Артеага вкара 23, Джей Джей Бареа реализира 14, Алекса Аврамович остана с 13, а Алек Браун записа 11 точки на сметката си.