18-годишен измъкна уморения Виляреал (видео)

Устремилият се към финал в Лига Европа тим на Виляреал надви с минималното 1:0 Хетафе като домакин в среща от 34-ия кръг на испанското първенство. С тази победа “жълтата подводница” продължава да се бори за ново участие в евротурнирите. 18-годишният Йереми Пино вкара единствения гол в 79-ата минута - точно 10 минути след влизането си в игра.

Този двубой за Виляреал дойде между двата полуфинала с Арсенал в Лига Европа и дали заради умората, или нещо друго, но отборът не се представи кой знае колко силно. Футболистите на Унай Емери отправиха само 4 изстрела към вратата, докато тези на Хетафе отговориха с цели 15. Появата на Пино обаче се оказа жокерът на Емери и домакините се докопаха до трите точки.

Хетафе е само на 4 пункта от зоната на изпадащите и също много се нуждаеше от поне равенство.