Променен Арсенал си тръгна с три точки от Нюкасъл (видео)

Мениджърът на Арсенал Микел Артета направи доста промени в състава, но лондончани стигна до победа с 2:0 при гостуването си на Нюкасъл. Мохамед Елмени отбеляза първия си гол в първенството за сезона, с който даде аванс на "артилеристите" още в петата минута. Пиер-Емерик Обамеянг удвои аванса на гостите в 66-ата минута.

Арсенал няма големи шансове да се класира за евротурнирите през Висшата лига и затова мисълта на Артета бе към реванша от полуфиналите за Лига Европа срещу Виляреал, след като тимът загуби с 1:2 в Испания.

Нюкасъл остана на 17-о място, но има преднина от девет точки пред Фулъм, който е първият тим в зоната на изпадащите. "Свраките", които завършиха с 10 души след червен картон на Фабиан Шар в 90-ата минута, бяха в серия от четири поредни мача без загуба, но днес не успяха да се противопоставят на Арсенал.