Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Йовица Арсич: Не съжалявам, че серията приключи в три мача

Старши треньорът на Балкан (Ботевград) Йовица Арсич изрази първите си впечатления след победата на тима му над Берое с 82:67 в мач №3 и продължаването към полуфиналите в плейофите на НБЛ. Ето какво сподели треньорът на шампионите след мача:

Балкан триумфира в “зеленото” дерби, следва класика срещу Левски Лукойл

“Започнахме добре, имахме аванс от 7:1, движехме топката, но след това отново започнахме да търсим лесни решения и да бъдем атрактивни. Те се възползваха от това и вече подхождаха с много повече настроение, което им позволи да обърнат резултата. През втората четвърт заиграхме много по-добра защита и това ги пречупи, защото се видя, че те не могат да организират играта си. Липсваше им плеймейкър.

Не съжалявам за това, че серията приключи в три мача. Имахме нужда от мачове, видимо е, че някои от състезателите не са в добро състояние. Ейджи през първото полувреме не беше на себе си, но след това се оправи и се надявам срещу Левски да е още по-добър. Просто имахме липса от мачове и 10 дни пауза щеше да ни е в повече. Не е хубаво да създаваме напрежение нито на феновете, нито на ръководството, но беше хубаво да изиграем този мач и се надявам във вторник да сме още по-добри.

Няма да имаме проблем физически. Трябва да сме по-концентрирани. Започваме да правим импровизации и индивидуални решения, които провокират грешки и поради това получаваме много точки. Ако намалим грешките, мисля, че всичко ще изглежда по-добре”, заяви Арсич в ефира на Max Sport 2.

Снимка: Балкан