Брайтън надигра Лийдс и почти сигурно си осигури оставане (видео)

Брайтън спечели домакинството си на Лийдс с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Премиър лийг и с това направиха сериозна крачка към спасението.

“Чайките” откриха в 14-ата минута от дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Дани Уелбек. Зад топката застана Паскал Грос и отбеляза, макар че вратарят уцели ъгъла и създаде впечатление, че е близо до спасяване. До края на полувремето Брайтън бе по-активният отбор и на няколко пъти бе близо до второ попадение, но с пропуски се отличиха Леандро Тросар и Дани Уелбек.

В 67-ата минута Нийл Мопе пропусна отлично положение, когато можеше да отбележи второ попадение за Брайтън. Малко по-рано пък домакините искаха дузпа, след като удар на Тросар срещна тялото на Стюарт Далас

Дани Уелбек удвои преднината за своя тим в 79-ата минута, когато дълга топка от защитата на “чайките” бе поета от Паскал Страйк, който обаче изчисти лошо с гръб право в краката на бившия играч на Манчестър Юнайтед, който майсторски пое с десния и впоследствие завърши с левия крак за 2:0. Тази победа изкачи момчетата на Греъм Потър до 14-ото място с 37 точки и по този начин почти си гарантираха оставането в Премиър лийг, тъй като 18-ия Фулъм е с 27 точки. Лийдс заема 9-ото място с 47.