Лучич е големият герой за Байерн, серията с Олимпия ще се решава в Милано

Владимир Лучич е големият герой за Байерн Мюнхен при инфарктната победа с 85:82 (23:19, 17:31, 23:21, 22:11) над Олимпия Милано в мач №4 от четвъртфиналите в Евролигата. С успеха, който беше изкован в последните секунди в „Ауди Доум“ немският гранд изравни плейофната серия (2-2), а кой отбор ще отлети към финалната четворка ще стане ясно в решаващ пети мач. Той ще се изиграе на 4 май (вторник) в Милано.

Сблъсъкът, който беше на живот и смърт за домакините от Германия започна с предимство за тях. В първите 10 минути те успяха да наложат темпото си и да натрупат минимална преднина от 4 точки (23:19). Баскетболистите от Италия обаче бързо стигнаха до пълен обрат и се оттеглиха на почивката с аванс от 10 точки (50:40). След паузата двата отбора показаха равностойна игра, но все пак немският гранд успя да намали пасива си до 8 точки (71:63) преди решаващата четвърт. Битката в нея беше изключително ожесточена, като победата дойде в самия край. 23 секунди преди сирената Владимир Лучич успя да изравни резултата (82:82), но и да вкара наказателния удар, който беше отсъден при стрелбата му за две точки, с което даде аванс от точка на Байерн (83:82). Отново сърбинът попадна под светлината на прожекторите, когато беше точен от линията за наказателни удари 00:08 сек. преди срещата да завърши и оформи крайното 85:82 за домакините.

Уейд Болдуин беше най-резултатен за Байерн Мюнхен с 18 точки, Паул Ципсер вкара 16, по 12 добавиха Владимир Лучич и Джахуан Джонсън. За Олимпия Милано Малкълм Дилейни вкара 28 точки, а със 17 се отчете Шавон Шийлдс.

Снимка: euroleague.net