Зенит шокира Барса и прати серията в пети мач😲

Зенит Санкт Петербург победи със 74:61 (25:13, 11:13, 22:12, 16:23) Барселона като домакин в мач №4 от четвъртфиналите в Евролигата. Така руският тим изравни серията (2-2) и победителят в двойката ще бъде решен на 4 май (вторник) в Испания.

Срещата започна ударно за домакините, които за 10 минути игра си осигуриха комфортна преднина от 12 точки (25:13). Последва равностойна втора част, в която руснаците загубиха две точки от актива си, но все пак останаха с 10 точки (36:26) пред съперника си преди почивката. След паузата доминацията на руския тим продължи с пълна сила и разликата се покачи до 20 точки (58:38) преди решаващата четвърт, в която Барса се съвзе, но не успя да стигне до обрат и да си осигури класирането в топ 4.

Кевин Пангос вкара 22 точки за Зенит Санкт Петербург, Алекс Пойтрес се разписа с 12 точки, а по 11 добавиха Остин Холинс и Тарик Блек. За Барселона Ник Калатес вкара 19 точки, а Кори Хигинс добави 13.

Снимки: euroleague.net