Ботев (Враца) обърна Етър в Трета лига

Тимът на Ботев (Враца) II надви с 2:1 Етър II в мач от 29-ия кръг на Северозападната Трета лига. На стадион “Христо Ботев” във Враца играчите на Лукан Луканов постигнаха обрат, след като гостите поведоха с гол от дузпа на капитана Димитър Байдаков. Домакините имаха сериозни претенции за 11-метровия наказателен удар, който бе отсъден от Николай Недков. Попадения на тарана Християн Петков и резервата Мирослав Маринов, който се завърна след травма, донесоха трите точки на врачани. Неприятната новина за “зелените” е травмата получена от Виктор Василев, който трябваше да напусне принудително още преди почивката.

Успехът изведе Ботев до четвърта позиция с актив от 54 точки. Вторият състав на “виолетовите” остана на 15-то място с 26 точки.