Дупница приема финалите за юноши U20, вижте жребия за групите 🏐

Дупница ще приеме финалите от Държавното първенство по волейбол на България за юноши под 20 години. Турнирът ще е от 12 до 16 май в местната зала „Спортна“.

В спора за титлата участват осем отбора, които са разделени в две групи по четири тима. В офиса на Българска федерация по волейбол бе изтеглен жребия за разпределение на отборите в двата потока.

Група А: Левски София, Люлин (София), ЦСКА, Черно море (Варна)

Група Б: Славия, Берое 2016 (Стара Загора), Миньор (Перник), Марек (Дупница).

В груповата фаза се играе всеки срещу всеки. Първите два от класирането на всяка група се класират за финалната четворка. В нея се играе на кръст. Победителите спорят за титлата, победените за трето място.

Завършилите на трета позиция в групите излизат в спор за пето място в крайното класиране. Четвъртите в групите излизат за седмо място в подреждането на шампионата.