Славия се справи с Локомотив София в ББЛ А Група

В двубой от втората половина на таблицата в западния регион на ББЛ А Група, Славия надви с 97:68 Локомотив София, най-вече заради по-стабилната си игра в подкошието. Двубоят започна кош за кош, но след това „белите“ взеха инициативата и след първата част водеха с 27:19. Преднината им достигна 15 точки през втория период, но след силни финални минути на полувремето, съперникът им стопи значителна част от разликата и на почивката тя беше едва 6– 47:41 за Славия. Локомотив София се доближи само на 3 точки от своя опонент в началото на третата четвърт, но след това символичните домакини в мача отново започнаха да увеличават аванса си и преди заключителната част той беше най-големият в мача до момента – 78:54. В оставащото време Славия поддържаше солидна преднина и без проблеми спечели.

Над всички за успеха беше Мартин Димитров с 32 точки и 13 борби, Кристиян Георгиев вкара 27 точки, Слав Георгиев се отчете с 16 точки и 8 борби, Огнян Тодоров записа 13 точки и 9 борби. За Локомотив Димитър Петров реализира 25 точки, с 19 и 7 борби приключи Радослав Колев.