НСА с убедителен успех над Фаб Файв на Запад

Четвъртият във временното класиране НСА се наложи с 92:67 над Фаб Файв в западния регион на ББЛ А Група за своята победа №18 през сезона. Символичните домакини поведоха с 8:3 на старта на мача, но тимът от спортната академия отвърна с 10 поредни точки и след първата част водеше с 23:12. Вторият период беше сравнително равностоен, а на почивката разликата от 11 точки се запази – 44:33 в полза на НСА. Баскетболистите на Явор Аспарухов отново започнаха да трупат аванс след паузата и преди последната част бяха напред с 69:48, а до края направиха успеха си още по-изразителен. Те отбелязаха 15 тройки в мача срещу само 6 за съперника си, където беше и основната разлика между двата тима.

Мартин Петров беше най-резултатен за победителите с 21 точки, Георги Дамянов отбеляза 18, с 16 се разписа Даниел Милчев, 13 наниза Виктор Серафимов, Симеон Пешов вкара 11, а с дабъл-дабъл - 10 точки и 10 борби завърши Мартин Мандалски. За Фаб Файв Мартин Горунов записа дабъл-дабъл - 22 точки и 13 борби, Камен Атанасов също направи силен мач със 17 точки, 8 борби и 10 асистенции, Александър-Марко Милър реализира 10 точки.