Спортист Своге си върна лидерството на Запад

Спортист Своге отново излезе начело в класирането в регион Запад, на победа преднина пред преките си конкуренти Хебър и Локомотив 2020, след като надви с 84:58 Политехника в ББЛ А Група.

Цялата първа част вървеше кош за кош, а след нея тимът от Своге имаше минимално предимство при 20:19. В края на полувремето обаче той започна да трупа разлика заради по-добрата си игра в подкошието и на почивката се откъсна с 41:28. Подемът в играта на Спортист продължи и след паузата и минути след началото на второто полувреме той дръпна с 23 точки, като преди заключителната четвърт водеше с 62:42. До края баскетболистите на Емил Горанов поддържаха солидна преднина и спечелиха убедително.

Борис Матраков завърши с 25 точки и 9 борби за победителите, Джими Хънт се отчете с 21 точки и 7 асистенции, Васил Голов добави 12 точки. За Политехника Омар Ел-Аюби се отчете със 17 точки, Лъчезар Везирски се разписа с 15 точки и 7 борби, Орлин Атанасов вкара 11 точки.