Феноменално! Баскетболист на Атлетик „избухна“ с 54 точки в ББЛ А Група😲

Атлетик надви със 113:93 Микс в регион Запад от ББЛ А Група, след феноменален мач на Радослав Йорданов. Гардът избухна с 54 точки и вкара 11 от 17-те тройки на отбора си, а освен това не направи нито една грешка за 38 минути на паркета.

Двубоят започна с изключително висока резултатност още от началните минути. Символичните домакини успяха да поведат с 8 точки през първата част, но след края й баскетболистите на Кирил Райков бяха напред с 29:23. След нови размени на водачеството през втория период, Атлетик завърши полувремето със серия от 19:2 и на почивката водеше с 55:42. Разликата в полза на тима достигна 30 точки след паузата, а преди заключителната четвърт той имаше аванс при 87:64. В оставащото време Микс успя да свали изоставането си до 15 точки, но Атлетик нямаше проблем да спечели убедително.

Освен със своите 54 точки, Радослав Йорданов записа на сметката си още 4 борби и 6 асистенции. Александър Димитров се отчете с 21 точки и 8 борби за победителите, с 14 точки завърши Иван Стойчев, Рикардо Масафра наниза 12 точки, 11 борби и 6 асистенции, а 10 точки добави Александър Бояджиев. Само 2 точки за тима дойдоха от пейката. За Микс с дабъл-дабъл - 35 точки и 16 борби завърши Динко Христов, дабъл-дабъл записа и Денис Василев – 19 точки и 10 борби, с 16 точки остана Валентин Анакиев.