Ман Сити сътвори блестящ обрат на "Парк де Пренс" и направи първата крачка към финала (видео+галерия)

Манчестър Сити направи първата крачка към класиране на финала в Шампионската лига. Възпитаниците на Джосеп Гуардиола победиха Пари Сен Жермен с 2:1 след блестящ обрат на "Парк де Пренс" и излязоха с едни гърди пред своя съперник в големия полуфинален сблъсък. Двата тима си размениха по едно полувреме, като домакините бяха пълен господар през първата част и поведоха чрез Маркиньос в 15-ата минута, а дори пропуснаха още няколко добри възможности. След почивката обаче гостите взеха нещата в свои ръце и с голове на Кевин де Бройне в 64-ата и Рияд Марез в 71-ата минута направиха пълен обрат. Парижани пък завършиха мача в намален състав, след като Идриса Гай си изкара червен картон в 78-ата минута.

72 ПСЖ - Манчестър Сити 1:2

Треньорът на домакините Маурисио Почетино бе избрал да започне мача с Анхел ди Мария, Килиан Мбапе и Неймар в предни позиции. В средата на терена пък действаха Идриса Гай, Леандро Паредес и Марко Верати.

За гостите Джосеп Гуардиола бе предпочел да заложи на Фил Фодън, Бернардо Силва и Рияд Марез в атака. Кевин де Бройне, Родри и Илкай Гюндоган пък бяха триото в центъра.

Още във 2-ата минута домакините стигнаха до първата си голова възможност. Те организираха светкавична контраатака, Мбапе изведе Неймар на скорост, той стреля по земя, но в ръцете на Едерсон.

В 13-ата минута Неймар направи хубаво двойно подаване с Верати в наказателното поле, след което отправи силен шут и отново се наложи Едерсон да спасява.

Натискът на французите даде резултат в 15-ата минута. Тогава след центриране от корнер Маркиньос бе изпуснат от защитата и с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Манчестър Сити създаде първата си голова възможност в 20-ата минута, когато след дълъг пас Бернардо Силва протегна крак и успя да насочи топката по посока на вратата, но Кейлор Навас внимаваше и спаси.

ПСЖ обаче продължи да бъде по-опасният тим и в 28-ата минута за малко резултатът да бъде удвоен след нов корнер. Този път топката бе центриране отляво и Леандро Паредес стреля с глава на близката греда, като малко не му достигна да отправи точен удар.

В 41-ата минута парижани поискаха дузпа след сблъсък между Неймар и Марез в наказателонто поле, но съдията Феликс Брих прецени, че няма как да посочи бялата точка за подобно нещо.

Само минута по-късно гостите стигнаха до най-доброто си положение до момента. Фил Фодън отправи мощен удар и Кейлор Навас направи важно спасяване.

Англичаните показаха по-добро лице в началото на второто полувреме и доста по-дълго се задържаха в половината на съперника.

В 56-ата минута обаче ПСЖ организира бърза контраатака, Мбапе нахлу в наказателното поле, финтира и пусна остър пас по земя успоредно на голлинията, като малко не достигна на Марко Верати да засече кълбото във вратата.

Събитията обаче бързо се пренесоха пред другата врата и в 60-ата минута Де Бройне отправи страхотен акробатичен удар с гръб към вратата, като не бе далеч от това да вкара красив гол.

В 64-ата минута резултатът все пак бе изравнен. Кевин де Бройне отправи центриране в наказателното поле, той не успя да намери свой съотборник, но топката тупна коварно и излъга Кейлор Навас, за да се оплете в мрежата му. Със сигурност и вратарят има своята вина за това попадение.

В 71-ата минута "Граждните" направиха и пълен обрат. Тогава те си спечелиха фаул пред наказателното поле, Рияд Марез стреля през стената и изненада Навас, който не успя да реагира, а трябваше за втори път за вади топката от мрежата си.

Добрата игра на англичаните продължи и в 75-ата минута Фил Фодън стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

Положението за ПСЖ стана още по-лошо в 78-ата минута, когато Идриса Гай извърши грубо нарушение в гръб срещу Илкай Гюндоган и Феликс Брих не се поколеба да му извади директен червен картон.

До края на мача играта се водеше почти изцяло пред наказателното поле на парижани. В 88-ата минута Фодън направи хубав пробив през центъра, завършил с точен удар, който обаче не затрудни Навас.

В крайна сметка мачът завърши без повече голове, но Манчестър Сити си тръгва доволен от Париж с отличен турнирен резултат. За ПСЖ пък предстои тежка седмица, в която отборът трябва да измисли как да обърне нещата в реванша на "Етихад".