В мач на живот и смърт: Грешна стъпка на Фенербахче праща ЦСКА Москва в топ 4 на Евролигата

Фенербахче отнесе два звучни шамара от ЦСКА Москва на старта на плейофите в Евролигата. Турският гранд допусна поражения със 76:92 и 67:78 в първите две срещи от четвъртфиналите на най-комерсиалния баскетболен турнир в Русия. Днес, играчите на Игор Кокошков излизат за задължителна победа, която ще ги остави в играта за финалната четворка. Ако се стигне до четвърти мач, той ще се изиграе на 30 април (петък) отново в „Юлкер Спортс Арена“, а в евентуален пети сблъсък, ЦСКА ще бъде домакин.

Армейците не срещнаха никакви трудности до момента, дори без две от звездите си – Майк Джеймс, който напусна тима преди плейофите и пробва късмета си в НБА с екипа на Бруклин Нетс и контузения Никола Милутинов, който заради операция на рамото е аут до края на сезона.

Проблемите във Фенербахче обаче са доста по-сериозни. В първите две срещи „жълто-черните“ се лишиха от услугите на Ян Весели, Едгарас Улановас, Джарел Еди, Боби Диксън и Игит Онан. В първата среща извън сметките на Кокощков остана и Дайшон Пиер, който обаче се върна за мач №2.

Според последна информация суперзвездата на „фенерите“ Ян Весели ще бъде на линия за сблъсъка днес. Чешкият център отпадна от сметките на треньора заради контузия в глезена, но вече е на разположение за мача на живот и смърт в Истанбул.

Вкусът на победата на турска земя обаче не е непознат за баскетболистите на ЦСКА Москва. Те се добраха до победата като гости (78:77) още в третия кръг на редовния сезон. В края на януари тази година пък отстъпиха на Фенербахче у дома (83:89). Мачът в „ДС Мегаспорт“ беше белязан от сбиване в съблекалнята, заради което вече бившият гард на руския гранд Майк Джеймс беше отстранен от отбора.

Снимки: euroleague.net