Селта се справи с Осасуна

Селта победи с 2:1 в домакинството си на Осасуна в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Яго Аспас (42’) и Жейсон Мурийо (64’) бяха голмайсторите за домакините, докато за гостите се разписа Роберто Торес (77’) от дузпа. Играчите на Едуардо Куде направиха няколко пропуска преди Аспас да даде преднина на тима три минути преди края на първото полувреме.

Аспас се озова с топката в крака в наказателното поле и простреля вратаря с точен удар в долния десен ъгъл на вратаря. В 64-ата Жейсон Мурийо след центриране. Гостите намалиха десет минути по-късно след необмислено сериозно нарушение на Яго Аспас в наказателното поле, което доведе до дузпа, превърната в Роберто Торес в гол за крайното 2:1. Селта заема 9-ото място с 41 точки, а Осасуна са 11-и с 40.