Вучица, Томич и Титков пронизаха "акулите" и пратиха Академик на полуфиналите

Академик (Пловдив) е първият полуфиналист в плейофите на Националната Баскетболна Лига. Отборът, воден от старши треньора Йордан Янков, спечели и втория мач от серията си с Черноморец след 91:77 (31:13, 15:30, 21:16, 24:18) в зала "СИЛА" и по този начин продължава към следващата фаза чрез чист успех с 2-0 победи.

На полуфиналите пловдивският баскетболен тим ще се изправи срещу победителя от двойката Рилски спортист и Спартак (Плевен), където резултатът е 1-0 победи в полза на Рилецо. Вторият мач там между двата отбора ще се проведе утре от 18:30 часа в зала "Балканстрой" в Плевен.

Академик пое контрол върху срещата още от първата минута и само след 10 минути игра вече водеше в резултата с невероятните 18 точки при 31:13. Играчите на Черноморец проявиха характер и успяха дори да вземат аванс в двубоя по средата на втората част при 35:36, но домакините се оттеглиха на полувремето като лидери след 46:43.

Третата четвърт започна по страхотен начин за Академик, който отново се измъкна напред в резултата с двуцифрена разлика след блестящи изяви на Обрад Томич и Йере Вучица. Пловдивчани поведоха с 65:51, но лидерът на "акулите" Дианте Болдуин също се разигра и осигури известна доза спокойствие на своя тим при 67:60. Последната част от мача обаче принадлежеше изцяло и единствено на резервата на пловдивчани Николай Титков, който изригна с четири тройки в периода, за да изведе отбора на Йордан Янков до полуфиналите - краен резултат 91:77.

Йере Вучица завърши като най-резултатен за победителите с 27 точки и 6 борби при 12/17 стрелба от игра. Обрад Томич добави 18 точки и 9 овладени топки при 7/7 от зоната за две точки, Николай Титков остави 17 точки и 7 асистенции за 21 минути от скамейката, а Джахий Карсън отбеляза 11 точки и направи 6 асистенции.

Дианте Болдуин бе лидерът на Черноморец с 27 точки и 5 завършващи подавания, Марвин Смит наниза 17 точки и взе 8 борби, капитанът Константин Коев записа 11 точки и 7 борби, а Уендъл Люис добави 10 и 9 взети отскочили топки.

АКАДЕМИК: Джахий Карсън 11, Васил Бачев 7, Николай Николов 5, Обрад Томич 18, Йере Вучица 27 (Николай Титков 17, Адриян Секулов 2, Томислав Минков 2, Антъни Гуджино 2, Мартин Сотиров, Александър Гюнтер)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Дианте Болдуин 27, Евгени Хаджирусев 1, Константин Коев 11, Марвин Смит 17, Уендъл Люис 10 (Ангел Пейчинов 9, Ерджан Терзи 2, Мартин Чоков, Симеон Русинов)