Барти си подари финал за рождения ден

Водачката в световната ранглиста Ашли Барти (Австралия) се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 456,073 евро. Дебютиращата в надпреварата Барти надделя над номер 4 Елина Свитолина (Украйна) с 4:6, 7:6(5), 6:2 за 2:05 часа.

Барти, която днес навърши 25 години, допусна пробив в седмия гейм на първия сет, което беше достатъчно на Свитолина да поведе в резултата. Във втория сет австралийката все аванс от 3:0 и 4:1, но съперничката й направи обрат - 5:4. Барти изравни след пробив, а в тайбрека обърна от 2:4 до 6:4 и спечели със 7:5. В третия сет Барти доминираше, направи два пробива и затвори срещата с втория си мачбол.

Австралийката, която търси трета титла за сезона, очаква победителката от двубоя между номер 2 Симона Халеп (Румъния) и петата поставена Арина Сабаланка (Беларус). Барти е само на една победа от това да стане първата номер 1 в света, която печели титлата в Щутгарт след Жюстин Енен през 2007 година.

Снимки: Gettyimages