Барти пречупи Плишкова по пътя към полуфиналите в Щутгарт

Водачката в световната ранглиста Ашли Барти (Австралия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 456,073 евро. Дебютиращата в надпреварата Барти надделя над шампионката през 2018 година Каролина Плишкова (Чехия) с 2:6, 6:1, 7:5 след малко повече от два часа.

Шестата в схемата Плишкова взе първия сет със серия от четири поредни гейма, но във втората част австралийката доминираше и набързо изравни. В решаващият трети сет чехкинята реализира ранен пробив за 2:1, а при 5:4 сервираше за мача, но не успя, а след това Барти взе още два гейма, с което реализира обрат и стигна до крайната победа.

Австралийката, която търси трета титла за сезона, очаква победителката от двубоя между номер 4 Елина Свитолина (Украйна) и защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия), седма поставена.

Снимки: Gettyimages