Славия пропиля 18 точки аванс, но се измъкна в края

В среща от втората половина на таблицата в западния регион на ББЛ А група Славия надви Политехника с 89:87, след като водеше почти през цялото време, но пропиля преднина от 18 точки и за малко да изпусне победата в края.

Баскетболистите в тъмни екипи взеха инициативата в началото на мача, възползвайки се от повечето пропуски на съперника и след десет минути игра вече водеха с 27:12. Вторият период бе доста по-равностоен, а на почивката Славия бе напред с 48:36, след като повече от половината точки на тима бяха вкарани от Денис Петков и Слав Георгиев. Разликата се запази двуцифрена през цялата третата четвърт, като след края й символичните гости отново имаха предимство – 71:58.

Играчите на Янко Янчев обаче не се отказаха и в оставащото време започнаха да топят изоставането си, а минута и половина преди сирената стигнаха до пълен обрат – 82:81. Последваха размени на водачеството, а след много важни стрелби на Кристиян Георгиев в края, Славия измъкна успеха.

Денис Петков бе над всички за успеха с 24 точки, 7 борби и 7 асистенции, Кристиян Георгиев се отчете с 23 точки и 8 борби, Слав Георгиев реализира 14 точки, 13 има Мартин Димитров.

За Политехника с дабъл-дабъл от 33 точки и 11 борби е Омар Ел-Аюби, Лъчезар Везирски отбеляза 14 точки, 10 има Найден Найденов, като и тримата играха без смяна.