Наполи разкъса Лацио в битката за топ 4 (видео)

Наполи победи Лацио с 5:2 в изключително вълнуващ сблъсък между двата тима от 32-ия кръг на Серия "А". Срещата на "Диего Армандо Марадона" бе с огромен заряд, тъй като противопостави два от основните претенденти за топ 4. Затова и успехът на домакините е с двойна цена. Възпитаниците на Дженаро Гатузо поведоха с четири гола след точни изстрели на Лоренцо Инсиние в 7-ата минута от дузпа и в 53-ата минута, Матео Политано в 12-ата и Дрис Мертенс в 65-ата минута. "Орлите" пък успяха да направят поражението си по-почетно, като върнаха две попадения чрез Чиро Имобиле в 65-ата и Сергей Милинкович-Савич в 75-ата минута. В 80-ата минута обаче Виктор Осимен прибави пети гол в актива на неаполитанците.

Още от самото начало си личеше, че мачът ще бъде доста интересен. В 4-ата минута Мануел Ладзари надбяха Елсейд Хисай, който го задържа в наказателното поле, но съдията изненадващо реши, че това не е дузпа и остави играта да продължи.

Веднага след това събитията се пренесоха пред другата врата, където при едно центриране от корнер Сергей Милинкович-Савич вдигна високо крака си и изрита в главата Костас Манолас. Реферът разгледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа за домакините, която Лоренцо Инсиние превърна в гол в 7-ата минута.

Само пет минути по-късно Наполи удвои преднината си. Дрис Мертенс получи дълъг пас, овладя елегантно и подаде за Матео Политано, който финтира бранител и отбеляза за 2:0.

Лацио можеше да се върне в мача в 19-ата минута, когато хубав шут на Хоакин Корея се отби от гредата.

В началото на втората част обаче неаполитанците направиха преднината си класическа. Те организираха контраатака, Инсиние получи пред наказателното поле, освободи си пространство и технично вкара за 3:0.

В 65-ата минута падна и четвърти гол във вратата на Пепе Рейна. Пьотър Жиелински върна към непокрития Дрис Мертенс, който от движение изпрати кълбото неспасяемо във вратата.

Лацио обаче успя да върне два гола в рамките на четири минути. Първо в 70-ата Чиро Имобиле бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 4:1. След това в 74-ата минута Милинкович-Савич с прекрасно изпълнение от фаул бе точен за 4:2.

Наполи обаче прекърши устрема на съперника с пети гол. В 80-ата минута домакините отнеха в средата на терена, Ървинг Лозано напредна отдясно и подаде за Виктор Осимен, който с изстрел в близкия ъгъл не остави шансове на Рейна за 5:2.

С тази победа Наполи събра 63 точки и се намира на 5-ото място в класирането. Лацио пък остава на 6-ата позиция с 58 спечелени точки, но и с мач по-малко.