Балкан срази с 38 точки Шампион в ББЛ А Група

Балкан  срази с 38 точки Шампион в ББЛ А Група

Балкан-2 надви убедително със 100:62 последния в класирането Шампион 2006 в мач от западния регион на ББЛ А Група, за да запише четвъртата си поредна победа. Тимът вкара 14 тройки срещу 6 за домакините и направи по-малко грешки. Победителите и в този двубой бяха с по-къса ротация, а към състава в последния момент се присъединиха Марин Маринов и Илиян Пищиков, които часове по-рано бяха в групата на мъжкия отбор за четвъртфинала от НБЛ с Берое, макар да не играха в мача.

Столичният тим започна по-добре срещата, но след това гостите от Ботевград отбелязаха 13 безответни точки и дръпнаха в резултата, а след десет минути игра водеха с 24:18. В средата на втория период преднината на „зелените“ отново стана двуцифрена, а на почивката те се откъснаха с 49:31, след като бяха отбелязали 8 тройки до момента и като цяло имаха по-висока успеваемост при стрелбата. Близо пет минути след старта на второто полувреме Шампион 2006 така и не успяваше да се разпише. Балканци направиха серия от 11:0, а преди решителната четвърт вече водеха със 75:42. В оставащото време те поддържаха солиден аванс и спечелиха още по-убедително.

Илиян Пищиков вкара 23 точки за победителите, с 20 завърши Михаил Гавазов, 19 точки наниза Мариян Хубанов, Марин Маринов се разписа с дабъл-дабъл - 15 точки и 12 борби, а с 13 точки остана Александър Гавалюгов. За съперника Мартин Тодоров беше над всички с 25 точки, 12 добави Никола Давидов.