Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Правец с драматична победа на Запад

Правец надви драматично с 85:81 Микс в мач от западния регион на ББЛ А Група, след много размени на водачеството и въпреки че беше само с осем човека в ротацията.

Двубоят започна с доста висока резултатност. Само за няколко минути гостите натрупаха двуцифрена преднина, а след първата част водеха с 26:21. За кратко столичният тим стигна до пълен обрат, но на почивката разликата отново беше 5 точки за съперника му – 41:36. Правец поддържаше аванса си до средата на третия период, след което Микс отново излезе напред, а преди последната част равенството беше възстановено – 57:57. В оставащото време имаше още размени на водачеството, но след силни финални минути гостите измъкнаха успеха.

Данаил Христов беше над всички за победителите с 27 точки и 9 борби. Николай Иванов отбеляза 16 точки, с 13 завърши Иван Руньов, а 10 добави Стефан Гунински. За Микс Динко Христов се отчете с 28 точки и 8 асистенции, Любомир Недков вкара 17 точки, 14 добави Кирил Райков.