Бензема се развихри, а Реал Мадрид стъпи на върха (видео)

Шампионът Реал Мадрид разби с 3:0 като гост Кадис в мач от 31-ия кръг на Ла Лига на стадион "Рамон де Каранса" в града от Андалусия. Карим Бензема бе точен от дузпа в 30-ата минута, в 33-ата минута Алваро Одриосола реализира второто попадение, а в 40-ата Бензема отново порази вратата на домакините. Французинът се отличи и с асистенция, а "лос бланкос", които направиха 0:0 с Хетафе преди няколко дни, вече са с равни точки с лидера в класирането Атлетико Мадрид. Двата тима имат по 70 точки, но в четвъртък "дюшекчиите" приемат Уеска с надеждата отново да са на първото място след края на кръга. "Белите" загубиха у дома с 0:1 от Кадис на "Алфредо Ди Стефано" в първата половина от сезона, но тази вечер си отмъстиха, като се разправиха с противника си в рамките на десетина минути в края на първото полувреме.

Кадис, който бе в добра серия в навечерието на двубоя, заема 13-о място в подреждането с 36 точки. В челото пък е повече от интересно, тъй като Севиля излезе на трето място с 67 точки, а Барселона е на четвъртата позиция с 65, но е с 2 мача по-малко от "лос бланкос" и тима на Юлен Лопетеги, както и с една среща по-малко от Атлетико на Диего Симеоне.

Салви Санчес, Алваро Негредо и Собрино бяха тримата нападатели на Кадис, а Родриго, Карим Бензема и Винисиус Жуниор оформиха атакуващото трио на "лос бланкос", които и тази вечер бяха с много отсъстващи важни играчи. Серхио Рамос, Еден Азар, Тони Кроос, Лука Модрич, Лукас Васкес, Ферлан Менди и Федерико Валверде пропускат срещата, но след наказания в стартовия състав се завръщат Начо Фернандес и Каземиро. Завръщане тази вечер направи и Рафаел Варан, който бе заразен с коронавирус. В халфовата линия пък Зинедин Зидан бе гласувал доверие на младока Антонио Бланко, който влезе в игра през второто полувреме срещу Хетафе.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 12-ата минута ветеранът в състава на Кадис Алваро Негредо пробва удар към вратата на Реал Мадрид, но Тибо Куртоа се намеси стабилно. В 22-ата минута пък се получи комична ситуация пред вратата на Кадис. Стражът на домакините Херемиас Ледесма изрита топката в гърба на застания пред него Рафаел Варан, а кълбото мина встрани от вратата, но близо до нея. Варан получи жълт картон от рефера Антонио Матеу Лаос за това си действие.

В първия половин час на мача не се случи почти нищо по-интересно, но в 30-ата минута "белите" излязоха напред в резултата. Карим Бензема бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Исаак Карселен, който настъпи намиращия се пред него в наказателното поле на "пиратите" Винисиус. Ледесма позна посоката на удара на Бензема, но изпълнението на французина бе много качествено и топката попадна във вратата.

Така, след като в 25 поредни мача "белите" не бяха получавали право да изпълнят дузпа в Ла Лига (за последно го сториха срещу Барселона през октомври 2020), тази вечер на тази дълга серия най-сетне бе сложен край.

Три минути след гола на Бензема Реал Мадрид реализира второ попадение, с което се доближи още повече до победата. Бензема получи топката отляво на вратата, показа техника и с чудесно центриране качи топката на главата на Алваро Одриосола, а той с прецизен удар я насочи до гредата и Ледесма не съумя да спаси - 0:2.

В 38-ата минута резултатът спокойно можеше да стане 0:3, но Каземиро направи сериозен пропуск на метри пред вратата на Кадис, като стреля над напречната греда.

Две минути по-късно резултатът действително стана 0:3. След неубедителни действия на домакините в отбрана Каземиро центрира хубаво към оставения сам пред вратата на Ледесма Бензема и 33-годишният френски нападател не пропусна да отбележи втория си гол в мача и общо 21-и в Ла Лига този сезон.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

На почивката наставникът на Кадис Алваро Сервера направи четворна смяна, а през втората част темпото доста спадна и мадридчани заиграха доста по-пестеливо, след като на практика вече си бяха осигурили победата. Все пак в 58-ата минута домакините имаха прекрасна възможност за 1:3, но една от резервите Антони Лосано стреля неточно от съвсем близка дистанция с глава.

В 76-ата минута една от резервите на Реал Мадрид Мариано Диас сътвори един от най-големите пропуски от началото на годината в Ла Лига. Въпреки че в тази ситуация бе отсъдена и засада, Мариано изскочи сам срещу Ледесма, преодоля го, но леко под ъгъл стреля в аут вместо да изпрати топката в опразнената врата.

Десетина минути след това Родриго накара Зидан да се хване за главата, след като бразилецът пропусна да направи резултата 0:4 с неточен удар, но този момент не беше сравним с положението на Мариано. В добавеното време Куртоа, който нямаше много работа в сряда вечерта, спаси удар на футболист на Кадис и веднага след това прозвуча последният съдийски сигнал на Матеу Лаос.