Ман Сити се справи с гол в 20-ата секунда и обърна Астън Вила (видео)

Манчестър Сити спечели с 2:1 гостуването си на Астън Вила и направи нова крачка към титлата. Джон Макгин откри резултата още в 20-ата секунда, но "гражданите" стигнаха до обрат до почивката. Фил Фоудън изравни в 22-ата минута, а Родри изведе гостите напред в 40-ата. Малко преди почивката Джон Стоунс получи червен картон, а в 56-ата минута Мат Каш от домакините напусна след втори жълт картон.

Отборът на Пеп Гуардиола е на върха с преднина от 11 точки пред втория Манчестър Юнайтед. Тимът има нужда от осем точки в оставащите му пет мача, за да си гарантира титлата.

Двубоят започна вихрено, тъй като домакините поведоха в 20-ата секунда. Оли Уоткинс изведе Джон Макгин и той отклони топката към мрежата. Бирмингамци продължиха да бъдат агресивни и в следващите минути, но "гражданите" постепенно изнесоха играта и започнаха да намират своя ритъм.

Защитата на Вила се справи с първите атаки, а в 21-ата минута Мартинес бе на добра позиция при удар на Марез. Секунди по-късно вратарят нямаше какво да направи след велоколепна комбинация на Ман Сити, завършена от Фоудън.

След попадението тимът на Гуардиола имаше още по-голямо предимство, търсеше пролуки в защитата на съперника и чакаше удобна ситуация, за да нанесе втори удар. Това се случи в 39-ата минута, когато Родри засече с глава центриране на Бернардо Силва и изведе гостите напред.

Малко преди почивката Манчестър Сити остана с 10 човека. Джон Стоунс влезе опасно в краката на Якоб Рамзи. След разглеждане на ситуацията съдията прецени, че влизането заслужава червен картон и изгони бранителя, което накара Гуардиола да беснее на страничната линия.

Мениджърът на Сити пусна Лапорт на мястото на Жезус и се очакваше домакините да доминират през второто полувреме. Мартинес обаче трябваше да се намесва, за да спре Марез, който получи топката от Гюндоган. В 56-ата минута численото предимство на бирмингамци приключи. Мат Каш събори Фоудън и получи втори жълт картон и двата отбора вече бяха с по 10 души.

Това развитие позволи на "гражданите" да контролират мача. Те държаха топката в големи периоди и не допускаха опасности пред вратата си. Головите ситуации бяха рядкост след почивката. Добра намеса на Мингс блокира удар на Марез, а малко преди края отлична намеса на Конса спря топката преди тя да достигне до Фоудън.

АСТЪН ВИЛА - МАН СИТИ 1:2
1:0 - Макгин (1)
1:1 - Фоудън (22)
1:2 - Родри (40)