Златна резерва на Сасуоло постави Милан на колене (видео)

Отборът на Сасуоло постигна победа с 2:1 при визитата си на Милан от междинния 32-и кръг на Серия "А". Хакан Чалханоолу (31') откри резултата за "росонерите", но златната резерва на гостите Джакомо Распадори (77', 83') донесе обрат и първа победа на "неровердите" срещу този съперник от март 2016 година насам.

Стефано Пиоли не можеше да разчита на трима от основните си играчи заради техни травми. Става въпрос за Тео Ернандес, Исмаел Бенасер и голмайстора на отбора Златан Ибрахимович. Така промените в стартовия състав на "росонерите" бяха три. Ернандес и Бенасер бяха заменени съответно от Диого Далот и Суалихо Мейте, а възстановеният от операцията си Давиде Калабрия се завърна като десен бек. В отсъствието на Ибра атаката отново беше водена от Рафаел Леао. Гостите пък бяха подредени в 4-2-3-1 с централен нападател Грегоар Дефрел, който беше подпомаган в предни позиции от Доменико Берарди, Филип Джуричич и Жереми Бога.

В петата минута Чалханоолу стреля по земя, но не затрудни Андреа Консили. В 11-ата Далот също опита удар по земя, но и той не преодоля вратаря. В 13-ата Бога шутира от добра позиция, но Джанлуиджи Донарума отрази неговия изстрел. В 26-ата Далот намери Леао в наказателното поле, но Кириакопулос блокира удара на нападателя. В 30-ата Чалханоолу получи топката на границата на наказателното поле и с отличен техничен удар я прави в далечния горен ъгъл на вратата за 1:0. В 43-ата Берарди стреля отблизо, но Далот успя да блокира удара му.

В 52-ата минута Дефрел отправи шут, който попадна в ръцете на Донарума. Малко след това Джанмарко Ферари стреля неточно с глава след центриране от корнер. В 55-ата Алексис Салемакерс нанесе опасен удар, който беше избит от Консили. В 61-ата Чалханоолу опита отново да се разпише, но този път вратарят не позволи това да стане. В 66-ата резервата Хамед Траоре получи възможност за стреля, но прати топката покрай вратата. При следващата атака на домакините Леао намери Салемакерс на добра позиция, но Педро Обианг попречи на белгиеца да шутира. Последваха пропуски на Далот и Леао. В 70-ата удар на Франк Кесие беше блокиран, а претенциите му за дузпа - подминати.

В 77-ата Жереми Толян опита изстрел, който претърпя рикошет, а Распадори отклони топката за 1:1. Шест минути по-късно нападателят отново порази противниковата врата, този път с шут по земя, при който топката първо се удари в страничната греда, а след това се оплете в мрежата. Така 21-годишният играч стана първата резерва с два гола срещу "Дявола" в ерата на трите точки. Секунди по-късно Лукаш Хараслин имаше отличен шанс да увеличи преднината на гостите, но не успя да го направи. В 88-ата Кириакопулос шутира, но топката профуча покрай вратата. Малко след това домакините си спечелиха непряк свободен удар в наказателното поле след върната топка към Консили, но изпълнението му доведе само до корнер. В последните минути играчите на "Дявола" не успяха да избегнат поражението.

Така Милан остава втори в класирането с актив от 66 точки, но тази загуба поставя под сериозна опасност мястото на "росонерите" в Шампионската лига, тъй като тя дава възможност на преследвачите Ювентус, Аталанта, Наполи и Лацио да застигнат гранда от Милано. Сасуоло пък затвърди осмата си позиция, събирайки 49 пункта на своята сметка.

МИЛАН - САСУОЛО 1:2

1:0 Чалханоолу (30')

1:1 Распадори (77')

1:2 Распадори (83')

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Томори, Далот, Мейте, Кесие, Салемакерс, Чалханоолу, Ребич, Леао

Сасуоло: Консили, Мюлдюр, Марлон, Ферари, Кириакопулос, Обианг, Локатели, Берарди, Джуричич, Бога, Дефрел