Нася Димитрова и Мария Каракашева с бронзови медали в Румъния

Националките Нася Димитрова и Мария Каракашева спечелиха бронзовите медали в румънската Дивизия А1 с тима на Динамо (Букурещ). В последния си мач от първенството волейболистките на Милош Гаврилович отстъпиха на шампиона КСМ (Търговище) в Гергана Димитрова и Мария Йорданова в състава с 0:3 (21:25, 17:25, 21:25).

Нася Димитрова бе титуляр в първите два гейма, като се разписа с 4 точки (1 ас). Мария Каракашева се появи за кратко в третата част, но не отбеляза точков актив. Най-резултатна бе Ели Уатара с 13 точки. За съперника Гергана Димитрова се отчете с 14 точки (1 ас). Мария Йорданова реализира точка повече (1 ас).

След приключването на двубоите Димитрова е лидер в класацията по брой блокади средно на гейм - 0,91.

По общ брой реализирани точки от този елемент родната състезателка заема третото място - със 73 пункта. Борислава Съйкова от Белор (Галац) пък е четвърта.

Каракашева завърши като втори, а Димитрова като трети водещ реализатор на Динамо, със съответно 284 т. и 244 т.