Реал Мадрид загуби точки в битката за титлата (видео)

Хетафе и шампионът Реал Мадрид завършиха при резултат 0:0 на стадион "Колисеум Алфонсо Перес" в мача помежду си от 33-ия кръг на Ла Лига. "Белите" бяха в доста "осакатен състав" тази вечер. Поради контузии, положителни тестове за коронавирус и наказания наставникът Зинедин Зидан не можеше да разчита на Серхио Рамос, Рафаел Варан, Начо Фернандес, Ферлан Менди, Даниел Карвахал, Лукас Васкес, Федерико Валверде, Каземиро и Еден Азар.

Хетафе няма победа вече в 6 поредни мача в Ла Лига, докато Реал Мадрид бе спечелил последните си 4 срещи в първенството, но тази вечер на тази серия беше сложен край. Така "лос меренгес" са втори в класирането, като са на три точки зад лидера Атлетико Мадрид, който е със 70. Трети е Барселона с 65 точки, но и мач по-малко. Хетафе заема 15-а позиция с 31 точки.

Младият Виктор Чуст от дублиращия тим на Реал започна от първата минута в центъра на защитата, където си партнираше с Едер Милитао. Мариано Диас пък бе на върха на атаката на "белите", а Карим Бензема започна на пейката, като влезе в игра в средата на втората част. Тони Кроос също бе получил почивка и беше неизползвана резерва днес. Хайме Мата и Енес Юнал пък водеха нападението на домакините.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Хайме Мата получи топката опасно близо до вратата на Тибо Куртоа в 5-ата минута, но опитът му за удар бе блокиран от бранител в бяло. Секунди по-късно отново имаше напрежение пред вратата на "лос бланкос", но до голов удар не се стигна. В осмата минута пък Мариано Диас се отскубна от защитата на домакините и успя да насочи топката във вратата, но попадението бе отменено заради засада. Веднага след това имаше нова интересна ситуация пред вратата на Куртоа, но Мауро Арамбари не намери целта от много удобна позиция.

Домакините бяха много близо до 1:0 в 24-ата минута, когато Мата нанесе много хубав удар с глава, въпреки че бе с гръб към вратата, но топката се отби от страничния стълб. Реал Мадрид пък отговори в 28-ата минута, когато Мариано застраши вратата на Давид Сория, но Давид Тимор изби топката почти от голлинията.

В 39-ата минута Винисиус Жуниор бе близо до гол във вратата на Сория. Алваро Одриосола центрира добре отдясно и бразилецът с глава отправи изстрел към вратата на Хетафе, но Сория реагира блестящо и стабилно спаси.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В началото на втората част Едер Милитао получи травма, но остана на терена. В 59-ата минута Хетафе бе съвсем близо до гол, но Тибо Куртоа с брилянтно спасяване остави резултата 0:0. Енес Юнал напредна в половината на гостите, направи бърза комбинация с Мата и стреля много добре, но белгийският страж на Реал Мадрид показа завиден рефлекс и изби.

В 65-ата минута Зинедин Зидан направи двойна смяна, пускайки в игра Бензема и Антонио Бланко. Терена пък напуснаха Родриго и Мариано Диас. Пет минути по-късно пък резервата за Хетафе Анхел стреля опасно, но неточно.

В 78-ата минута грешка на Одриосола доведе до изстрел от далечно разстояние към вратата на Куртоа. Получи се и много коварен за вратаря рикошет, но белгиецът все пак направи страхотно спасяване. Две минути по-късно домакините имаха претенции за нарушение срещу Анхел в наказателното поле на "лос меренгес", но реферът Санчес даде знак играта да продължи. В третата минута на добавеното време пък Лука Модрич пробва шут извън наказателното поле, но топката мина далеч от целта. Това бе и последният по-интересен момент в срещата, която в крайна сметка завърши без победител.