Ман Юнайтед пречупи неудобен за себе си съперник и се доближи на 8 точки зад лидера (видео)

Манчестър Юнайтед най-сетне успя да пречупи отбора на Бърнли и да го победи с 3:1 на "Олд Трафорд", след като не успяваше да направи това в предишните си четири домакинства срещу този съперник. Майсън Грийнууд (48', 84') отбеляза два гола, а едно попадение добави Единсон Кавани в добавеното време. Успехът не дойде толкова лесно, като шест минути преди края резултатът бе равен. С него обаче "червените дяволи" се доближиха на осем точки зад Манчестър Сити. Джеймс Тарковски се разписа за Бърнли в 50-ата минута, а в първите секунди гол на Крис Ууд бе отменен заради тънка засада. Тимът на Шон Дайч остава над чертата, като има шест точки преднина пред Фулъм и мач в запас. За Юнайтед това бе пета поредна победа във всички турнири.

Мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяр бе направил една промяна в сравнение с дербито с Тотнъм отпреди седмица, но цели пет корекции от реванша с Гранада. Голямата новина беше, че Маркъс Рашфорд се завърна, след като лекуваше контузия. Дийн Хендерсън отново застана на вратата. Хари Магуайър, Люк Шоу и Скот Мактоминей също заеха обичайните си места, след като пропуснаха двубоя в четвъртък заради наказания. Единсон Кавани остана на пейката за началото.

Чарли Теайлър и Джак Корк стартираха за Бърнли на местата на Ерик Питерс и Матей Видра.

Домакините изживяха лек шок по-малко от 20 секунди след първия съдийски сигнал, след като Дийн Хендерсън излезе некоординирано напред и Крис Ууд го прехвърли с глава. Попадението обаче бе отменено заради тънка засада на нападателя. След този момент "червените дяволи" взеха инициативата и в 10-ата минута Пийкок-Фаръл трябваше да се намесва брилянтно, за да спаси удар с глава на Пол Погба, след който топката бе насочена към горния ляв ъгъл. Стражът на гостите отново се прояви добре в 30-ата минута, когато успя да избие остър шут на Рашфорд. В крайна сметка обаче планът на Шон Дайч успя през първото полувреме, в което Бърнли не стоя никак лошо на терена на "Олд Трафорд".

Още в началото на второто полувреме - в 48-ата минута, домакините излязоха напред в резултата. Шоу подхвана топката от собствената си половина, след което пусна към Рашфорд, който много бързо напредна и се озова в наказателното поле. Нападателят потърси Бруно Фернандеш, който хитро пропусна топката за Грийнууд. Последният стреля от движение в далечния ъгъл за 1:0.

Само две минути след това Бърнли изравни резултата, след като Тарковски надскочи Уан-Бисака и Магуайър и с глава прати топката във вратата на Хендерсън. Капитанът на Юнайтед претендираше, че е бил фаулиран, но нарушение не бе отсъдено и голът бе зачетен.

Манчестър Юнайтед не успя да наложи особено сериозен натиск след това, но в 86-ата минута домакините все пак стигнаха до победата. Играчите на Бърнли не съумахя успешно да изчистят центриране от корнер, Погба намери с дълго подаване към далечната страна на наказателното поле Грийндууд. Тийнейджърът стреля, топката рикошира в Корк  стана непосилна за Пийкок-Фаръл.

След това Юнайтед имаше още две възможности. Пийкок-Фаръл спаси очи в очи с Грийнууд и така го лиши от хеттрик, след което удар отблизо на Бруно Фернандеш бе блокиран.

Тимът на Солскяер обаче стигна до трети гол в добавеното време, когато Единсон Кавани оформи крайния резултат с удар отблизо, завършвайки добра контраатака на домакините.