Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Симбине шампион на РЮА на 100 м, бяга под 10 секунди

Акани Симбине спечели титлата на 100 метра при мъжете на шампионата на Република Южна Африка по лека атлетика в Тсвене. Във финала той бяга 9.99 секунди за първото място, а след него завършиха Гифт Лиотела с 10.16 секунди и Тимбо Моноренг с 10.33 секунди.

Симбине постигна впечатляващ резултат в сериите, където бяга 9.82 секунди, което щеше да е нов национален рекорд. Резултатът обаче беше постигнат при попътен вятър над допустимите стойности от 2.8 м/сек, така че постижението няма да влезе в официалните регистри.

“Дойдох тук, за да съм №1, така че съм щастлив с бягането си. Горд съм, че направих още едно бягане под 10 секунди. Ключът е да остана здрав. Това е голяма година, в която основната цел е Олимпиадата”, сподели Симбине след успеха си.

Олимпийският шампион и световен рекордьор на 400 метра Уейд ван Нийкерк спечели своя полуфинал на 200 метра с 20.38 секунди (-1.4 м/сек).