Ученик приближи изморения Байерн до титлата (видео)

Байерн (Мюнхен) е на крачка от поредна титла в Бундеслигата, след като увеличи на 7 точки преднината си на върха при пет оставащи кръга. Това се случи след важен успех с 3:2 като гост на третия в класирането Волфсбург. Над всички беше 18-годишният Джамал Мусиала, който реализира две попадения за баварците. Талантът, който още ходи на училище, се разписа за шампионите след 15 минути игра, а в 24-ата Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои. В 35-ата Ваут Вегхорст намали, но само две минути по-късно Мусиала пак беше точен за Байерн. Максимилиан Филип съкрати аванса на първенеца с попадение в 54-ата.

Мюнхенци видимо бяха изморени след изтощителния сблъсък с Пари Сен Жермен в Шампионската лига и този следобед имаха късмет, че домакините не изравниха. Футболистите на Волфсбург имаха две отлични възможности за 3:3, но ги пропуснаха. Тъй като се задава междинен кръг, Байерн може да триумфира като първенец още след седмица, стига РБ (Лайпциг) да сбърка в предстоящите си два мача.

“Вълците” излязоха с голмайстора си Ваут Вегхорст на върха на атаката. Нидерландецът беше подпомаган от Жоао Виктор, Баку и бившия играч на Борусия (Дортмунд) Максимилиан Филип

Треньорът на Байерн Ханзи Флик беше направил само една промяна в стартовите 11 в сравнение с тези от Париж. Джамал Мусиала смени Кингсли Коман, който беше оставен на пейката. Дейвид Алаба отново действаше като полузащитник редом до Йошуа Кимих.

18 Волфсбург - Байерн 2:3

Байерн нямаше никакви проблеми в началото и след четвърт час поведе в резултата. Тогава Алфонсо Дейвис проби отляво и подаде към младия Мусиала, който с лекота дриблира между защитници на Волфсбург и със сравнително слаб удар намери мрежата зад гърба на Коен Кастеелс

Волфсбург не съумя да отговори подобаващо и дори допълнително усложни положението си след грешка на вратаря Кастеелс в 24-ата минута. Тогава капитанът изпусна топката в краката на Чупо-Мотинг, който веднага покачи на 2:0.

Последваха два пропуска на Льорой Сане, който можеше да сложи точка на интригата. И в двата случая обаче ударите на нападателя на Байерн дори не попаднаха в очертанията на вратата. Домакините организираха първа опасност чак в 35-ата минута и стигнаха до попадение. Вегхорст завърши с хубав удар по земя, при който Мануел Нойер нямаше какво да направи.

Само две минути обаче бяха нужни на шампионите отново да дръпнат с два гола. Мюлер центрира от дясното крило и Мусиала засече прецизно с глава - 3:1. Тийнейджърът пропусна да забие хеттрик в 51-вата, когато стреля към вратата, но точно пред голлинията Лакроа изби.

Волфсбург върна интригата в 54-ата минута, когато Филип се промъкна между защитниците на Байерн и прониза Нойер - 2:3. Домакините заиграха по-смело и в 66-ата минута бяха на крачка от изравнителен гол. Тогава Вегхорст стреля по земя, но Нойер спаси. Съдиите маркираха засада в тази ситуация, но от повторенията се видя, че такава няма и ако това беше попадение, щеше да бъде зачетено след намесата на ВАР. Байерн нямаше сили и в 84-ата минута Русийон се устреми към вратата на Нойер, но шутира в аут.

Реферът продължи срещата около 8 минути след изтичането на редовните 90, но все пак баварците запазиха преднината си. За тяхно нещастие обаче с травма напусна Люка Ернандес.