Отборът на Георги Младенов си свърши работата срещу Шампион 2006 и излезе начело

Локомотив 2020 продължава битката за първото място в западния регион на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в зала „Сейнт Джордж“ в София, тимът надви един от последните отбори в класирането Шампион 2006 със 76:62, въпреки че бе без основни състезатели като Станислав Славейков и Васил Михайлов и игра едва със седем баскетболисти в целия мач.

След тази среща Локомотив е с баланс 22-2 в шампионата и временно излезе начело, но с мач повече от основните му конкуренти за първото място Хебър и Спортист Своге, които са с победа по-малко. Младият състав на Шампион 2006 пък остава на дъното с 4-20.

Баскетболистите на Георги Младенов започнаха много силно мача и само за четири минути поведоха с двуцифрена разлика при 15:4, а след първата част бяха напред с 25:15. Мартин Тодоров обаче създаваше доста проблеми за защитата на символичните домакини и в края на втория период Шампион 2006 намали пасива си само на 2 точки. Съперникът му обаче не позволи пълен обрат и на почивката се оттегли при 38:32 в своя полза след 15 отбелязани точки до момента на Самуел Франсис.

След паузата обаче Локомотив 2020 отново взе инициативата и започна да увеличава разликата. За кратко тя достигна 19 точки, като преди последната част тимът водеше с 58:46. В оставащото време играта бе доста равностойна, като „черно-белите“ задържаха аванса си и спечелиха.

Самуел Франсис бе над всички за победителите с 26 точки и 8 борби. По 11 точки отбелязаха Антон Диков и Милен Дудев, а по 10 добавиха Кристиян Ставрев (13 борби) и Антонио Илиев (7 борби и 7 асистенции).

За Шампион 2006 много силно игра Мартин Тодоров, завършил с 28 точки и 13 борби. По 9 точки вкараха Константин Паисиев (8 борби и 8 асистенции) и Сава Константинов (11 борби).