Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

ЦСКА 1948 и Черно море не си вкараха - битката за топ 6 продължава (видео+снимки)

Тимовете на ЦСКА 1948 и Черно море не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от 24-ия кръг на efbet Лига и срещата завърши 0:0. Двубоят на стадион “Васил Левски” не предложи много положения пред двете врати, като цяло равенството е логичният изход от срещата. Все пак гостите от Варна трябва малко повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като на моменти имаха повече инициатива, а веднъж гредата им попречи да реализират.

Домакините пропуснаха отлична възможност на практика да си подпечатат участието в първата шестица на елита. Към момента “червените” запазват мястото си в горната част на таблицата и аванса си от четири точки пред днешния си съперник. Така или иначе битката ще продължи най-малко още един кръг, а не е изключено ситуацията да се изясни чак в последния ден на редовния сезон.

28 ЦСКА 1948 - Черно Море

През първата част срещата бе равностойна. Двата тима обаче така и не създадоха особено чисти положения пред двете врати. Гостите все пак изглеждаха малко по-опасният тим. В най-сериозната си ситуация "моряците" пропуснаха да открият чрез Родриго, който преодоля Наумов, но си поведе топката твърде дълго и тя излезе в аут. За "червените" най-близо до гола бе Серкан Юсеин, който бе оставен непокрит но с глава не успя да засече добре кълбото.

Втората част започна подобно на първата, като предимно властваше битката на терена. Опасностите пред двете врати отново не бяха особено много.

В 66-ата минута гостите удариха греда. Пабло се пребори с двама футболисти на домакините и стреля с левия крак от дистанция. Ударът му обаче се спря в горната греда на Наумов.

До края на срещата мачът продължи да бъде равностоен, но чистите положения така и не се появиха пред двете врати. В последните минути на двубоя двата тима предпочетоха да се примирят с равенството и не тръгнаха по-смело напред.

Така ЦСКА 1948 събра 35 точки, което му позволява да запази шестата си позиция. Петият Берое е само на точка разстояние, но и мач по-малко. Четвъртата позиция, която пък може да донесе участие в баража за евротурнирите при определени обстоятелства пък е на четири точки. Там е Арда, който обаче също е с мач по-малко.

Черно море от своя страна е седми с 31 точки и все още запазва шансове за топ 6. Все пак дори и да не успеят “моряците” ще се надяват да спечелят седмата позиция, за да атакуват Европа през баража.

ЦСКА 1948 0:0 ЧЕРНО МОРЕ

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Александров, 21. Василев, 5. Минков, 24. Марин, 26. Юсеин, 18. Чочев, 11. Александров, 70. Русев, 10. Шопов, 20. Бастунов

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 6. Попов, 5. Станчев, 28. Дробаров, 2. Панов, 29. Касми, 71. Панайотов, 15. Андраде, 23. Гарсия, 72. Родриго, 20. Гомеш