Марица (Пд) запази първото място с успех в Горски извор

Марица победи с 2:0 Извор в отложен мач от 22-ия кръг в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра на стадиона в село Горски извор. По този начин „жълто-сините“ запазиха лидерската си позиция във временното класиране, като възпитаниците на треньора Николай Димитров са с мач повече. Двата отбора изиграха доста интересен и двуостър мач. През първата част пловдивчани владееха инициативата и създадоха няколко изгодни за гол ситуации.

В 33-ата минута, след центриране от корнер, се получи разбъркване в наказателното поле на домакините. Голмайсторът на Марица Олджай Алиев се оказа най-съобразителен и успя да открие резултата с удар отблизо. През втората част домакините се опитаха да променят развоя и създадоха 3-4 доста опасни положения пред вратата на Илия Николов, като при едно от тях, след доагонален удар по земя, топката облиза страничната греда. Пловдивчани дочакаха своя момент за втори гол.

В 86-ата минута Олджай Алиев пое топката в средата на терена, премина човек и изведе в много добра позиция Петър Шопов, който завърши по най-добрия начин и оформи крайното 2:0 с дебютния си гол за Марица. Маричани остават лидер във временното класиране с актив от 62 точки. Втори е Черноморец с 60, а трети Загорец с 59, като двата тима са с мач по-малко. В събота Марица е домакин на Димитровград. Двубоят е от 17 часа на стадион „Марица“.