Марица изпусна Черноморец и пропусна да се изкачи на върха

Отборът на Марица пропусна златен шанс да оглави еднолично класирането в Югоизточната В група, след като стигна само до 2:2 срещу прекия си конкурент за промоция Черноморец в Бургас. Кършиякалии поведоха с 2:0 след половин час игра с голове на Апостол Попов и юношата на Локомотив Пловдив Олджай Алиев.

Друг кадър на черно-бялата школа - Мариян Тонев върна домакините в мача 120 секунди след попадението на Алиев с удар от малък ъгъл. В 61-ата минута Стоян Мантаров изравни. Четвърт час преди края реферът Драгомир Драганов не зачете трети гол за Марица, тъй като бе маркирана засада.

Така двата тима остават с еднакъв брой точки - 53 и поделят първото място. “Акулите” обаче са с мач по-малко. Загорец пък вече е само на една точка от лидерите.