Флик: За моето семейство няма значение дали ще водя Германия, или Байерн

Старши треньорът на Байерн (Мюнхен) Ханзи Флик обмисля бъдещето си след отпадането на отбора от Шампионската лига. Флик, който има договор с клуба до 2023 година, но отказва да каже дали ще го изпълни, се очертава като основен кандидат да поеме германския национален отбор, след като Йоахим Льов се оттегли след европейското първенство. Флик беше асистент на Льов от 2006 до 2014 година. Специалистът изнесе страстен монолог повече от четири минути след отпадането на защитаващия титлата си Байерн от Пари Сен Жермен късно снощи, когато говори за бъдещето си, което все още обмисля.

"Имам договор с Байерн, но винаги мисля какво се случва и как се случва, независимо дали всичко е прекрасно, или не. Мисля, че всички на подобна позиция си задават един въпрос и той е "как мога да продължа да развивам отбора, клуба"? Това е нормален процес. Винаги мисля, защото за мен това е част от процеса на успех. За моето семейство няма значение дали ще бъда треньор на Германия или на Байерн. Каквото и решение да взема, те ще ме подкрепят.

Флик изведе Байерн до титлата в Шампионска лига, Бундеслигата и Купата на Германия през миналия сезон, след като наследи Нико Ковач през ноември 2019 година. Загубата у дома от ПСЖ с 2:3 миналата седмица в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига беше първото му поражение в турнира. Френският тим продължи заради повече отбелязани голове на чужд терен, след като баварците спечелиха реванша в Париж снощи с 1:0. Под ръководството на Флик Байерн спечели 16 мача, има едно равенство и една загуба в Шампионската лига.