Шампионки! Седма поредна титла за Марица! (видеа + снимки)

Отборът на Марица (Пловдив) защити шампионската си титла на България и за седми пореден път триумфира като национален първенец. Тази вечер в пловдивската зала "Сила", "жълто-сините" за първи път вдигнаха трофея в родния си град, след като затвориха шампионската серия в Национална волейболна "Демакс" лига с 2-0 победи. Момичетата на Лазар Лазаров надиграха гостенките от Казанлък Волей с категоричното 3:0 (25:12, 25:16, 25:14) за 60 минути игра и са вече без загуба в 117 поредни мача от НВЛ – уникална серия, започнала на 21 ноември 2015 година!

Въпреки че "розите" се бориха ентусиазирано през целия мач, до завръзка в резултата така и не се стигна. През първата част Александра Миланова бе във вихъра си и при 100% ефективност в атака донесе шест точки на Марица. Крайното 25:12 бе фиксирано с точкова блокада на разпределителката Петя Баракова. Статуквото на терена се запази и през втория гейм, като само малко повечето непредизвикани грешки от страна на домакините доведоха до по-добър резултат за Казанлък – 25:16. Последната точка в гейма донесе Мирослава Паскова в нападение. Мощно 8:0 при сервиси на Баракова в началото на третата част остави извън всякакви съмнения чистата победа на Марица в този финал. Все пак, казанлъчанки успяха да спасят два мачбола преди Паскова да забие осмата си точка в гейма за шампионското 25:14.

Най-полезни за Марица станаха Мирослава Паскова (2 блока, 3 аса) и Александра Миланова със 17 и 16 точки за победата.

С този си успех пловдивчанки отново заслужиха правото да играят директно в груповата фаза на Шампионската лига през следващия сезон.

Със седемте си трофея от националното първенство Марица се нарежда на трето място във вечната ранглиста, след Левски с 28 и ЦСКА с 22 титли.

МАРИЦА - КАЗАНЛЪК 3:0 (25:12, 25:16, 25:14)

МАРИЦА: Петя Баракова 6, Мирослава Паскова 17, Александра Миланова 16, Златина Друмева 5, Дима Ушева 6, Джесика Карбахал 6 - Жана Тодорова-либеро (Борислава Ангелова)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ

КАЗАНЛЪК: Пламена Кораменова 2, Селин Салим 9, Рая Кирова 5, Кристина Йорданова 4, Никол Пейчинова 4, Ивайла Чавдарова - Мариела Сълиева-либеро (Елина Стойчева 1, Десислава Тодева 1, Александра Терзиева-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ.

Снимки и видеа: Официална Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League