Късна развръзка реши дербито на Втора дивизия в НАЛБ

Отборът на Кабайерос записа 14-ата си победа за сезона и продължава да гледа към върха в класирането на Втора дивизия на НАЛБ. "Рицарите" излъгаха Дървоядите с крайното 64:62 (21:19, 10:17, 23:17, 10:9) в интригуващ отложен мач от седмия кръг на първенството.

Кабайерос са сред отборите със сериозен брой отложени мачове заради пандемията от COVID-19, което поставя тима на четвърто място във временното класиране с актив от 14 победи и 3 загуби. Дървоядите остават втори с 14 успеха и 5 поражения, но и два двубоя повече от съперника си.

"Рицарите" спечелиха равностойната първа четвърт с 21:19, но в следващите десет минути Дървоядите обърнаха развоя и поведоха с пет точки на голямата почивка при 31:36. Символичните гости обаче не успяха да залостят вратата към обрата на своя съперник и след серия от седем поредни точки Кабайерос отново се оказа лидер при 54:53 преди последната четвърт.

В нея резултатността спадна, като двата тима влязоха в ключовите последни пет минути при равен резултат 60:60. Васил Колчев донесе две точки аванс на Дървоядите, но Иван Иванов и Никола Ангелов занесоха победата в отбора на Кабайерос - 64:62.

Ангелов поведе победителите с 18 точки и 15 борби, капитанът Филип Неделчев завърши с 13 точки, 6 борби и 5 асистенции, Иван Згурафов остана с 12 точки и 6 борби, а Христо Велчев отбеляза 11 точки.

Васил Колчев реализира 16 точки за Дървоядите, Филип Нацев приключи с 13 точки и 13 борби, а Георги Гаджев също добави "дабъл-дабъл" от 12 точки и 15 борби.

Снимки: Надежда Попова