Сен-Максимен се появи като резерва и преобърна мача на Нюкасъл с Бърнли

Нюкасъл направи важна крачка към спасяването си в Премиър лийг, след като спечели трудна победа с 2:1 в гостуването си на Бърнли в среща от 31-ия кръг в Англия. Головете за играчите на Стив Брус отбелязаха Джейкъб Мърфи (59’) и Алан Сен-Максимен (64’), а за тези на Шон Дайк се разписа Матей Видра (18’).

Бърнли откри още в 18-ата минута, когато на Крис Ууд бе позволено да нахлуе в наказателното поле, да напредне няколко метра, след което подаде успоредно към Матей Видра, който се разписа необезпокояван пред погледите на обърканата защита на Нюкасъл.

Гостите успяха да достигнат до попадение в 33-ата минута, когато центриране отдясно намери Жоелингтон, а той пък прати към Идриса Гей, който се разписа. Попадение обаче бе отменено поради засада след преглеждане с ВАР на ситуацията. Няколко минути по-късно гостите претендираха и за дузпа в тяхна полза след спорно изчистване на Джеймс Тарковски току пред главата на Шон Лонгстаф, но те отново не бяха уважени от видео асистиращия помощник в стаята. Няколко минути по-късно нещата отново се пренесоха пред вратата на Мартин Дубравка, който трябваше да се намесва решително след намеса на бранител пред него, за да предотврати автогол.

Нещата за “свраките” получиха съвсем различно лице през втората част и най-вече заради влизането на Алан Сент-Максимен. Той се появи Само две минути след появяването си на терена Сен-Максимен влезе в комбинация пред наказателното поле на Бърнли с Джейкъб Мърфи, който отправи прецизен изстрел, който попадна неспасяемо в ъгъла на Ник Поуп за 1:1. В 64-ата минута отново Сент-Максимен напредна отлично, след което преодоля английския национал на вратата на домакините за втори път само в разстояние на няколко минути за крайното 2:1.

По този начин Нюкасъл е на 17-о място с 32 точки, вече на 6 от Фулъм, който е 18-и, но и с мач по-малко. Бърнли са 15-и с 33 точки.